Jagody acai spotkać można wyłącznie w lasach Amazonii. Ich właściwości prozdrowotne i odchudzające znane są ludziom na całym globie. Oczywiście transport tych wrażliwych owoców do naszego kraju nie jest realne, dlatego skutecznie zastępuje się je środkami na bazie acai, czy ich sokiem. Jakie właściwości posiada?Badania soku z owoców acai określiły i potwierdziły wiele właściwości tego owocu. W głównej mierze odnoszą się one profilaktyki wielu schorzeń, ale i funkcje wspomagające w ich leczeniu. Rzecz jasna głównie słyną ze wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej. Sok z jagód zawiera 12 polifenoli, które odpowiadają między innymi za funkcjonowanie układu krwionośnego człowieka.

Więc pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy.

Antyoksydanty, które również odszukać można w acai opóźniają przebieg starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Znajduje się tam więcej, niż w uważanych za lidera winogronach.

W jagodach odnaleziono 29 kwasów nienasyconych, w tym Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one minimalizować zły cholesterol. Dla czynnych fizycznie owoce te również mają znaczenie.

Kryją bowiem mnóstwo aminokwasów – wpływają na jakość i siłę mięśni.

Białko wpływa przy tym na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Nadto sok podnosi energię.

Składniki owoców acai mają też wpływ na minimalizowanie ryzyka uaktywnienia chorób nowotworowych, choroby Alzheimera, osteoporozy i wielu innych chorób. Zalet acai jest wiele. Zaleca się dodać do dotychczasowej diety te zbawienne jagody, w każdej formie, żeby cieszyć się nie tylko zdrowiem, siłą, sprawnością lecz także nienaganną figurą. Indianie z Ameryki Południowej wykorzystują jagody od stuleci i chwalą się długim życiem, zdrowiem i młodym wyglądem..
Sporo treści w tym artykule:: masse musculaire femme moyenne