Zdaniem zarówno naukowców czy lekarzy jak również osób stosujących wyciąg z Jagody Acai jego niezwykle właściwości przyspieszają proces odchudzania się.

Dzięki zawartości podwyższonej ilości witamin, soli mineralnych i składników aktywnych w tej znanej i cenionej już od stuleci za medyczne działanie rośliny przez tubylców zamieszkujących Lasy Amazonii już od pierwszych dni stosowania zauważalne są rezultaty podjętej kuracji.Zawarte w ekstrakcie z jagód Acai składniki stymulują procesy metaboliczne odbywające się w naszym organizmie, co w wyniku sprzyja spalaniu się nadmiaru nagromadzonego tłuszczu. Dodatkowo hamują pojawianie się gwałtownego głodu , który jest efektem szybkiego spadku poziomu cukru w stężeniu krwi. W związku z tym, że owoce Acai posiadają w swoim składzie tak szalenie ważne dla ludzkiego organizmu oksydanty ich spożywanie przyspiesza wydalanie szkodliwych dla zdrowia toksyn. Następną zaletą tej amazońskiej rośliny jest wpływ na obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi.

Osoby, które regularnie stosują suplementy diety z wyciągiem z jagód Acai potwierdzają duży przypływ energii, co minimalizuje stan przemęczenia często pojawiający się podczas odchudzania się.

Jeszcze do niedawno mało znany na ternie państw europejskich wyciąg z jagód Acai we współczesnych czasach można dostać na naszym rynku pod postacią preparatu Jagódka.

Nie tylko przeprowadzone badania kliniczne, ale nawet opinie osób, które stosowały ten wyjątkowy środek w jednoznaczny sposób potwierdzają jego skuteczność w diecie odchudzającej. Zażywanie tego wyjątkowego preparatu zgodnie z zaleceniem zawartym na opakowaniu ze względu na naturalne pochodzenie składu nie wywołuje żadnych efektów ubocznych i jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia..