W internecie wolno odnaleźć co najmniej kilkanaście przepisów na diety redukcyjne. Każda rządzi się absolutnie innymi zasadami a po wszystkich wolno osiągnąć również inne wyniki. Należałoby w związku z tym dowiedzieć się, jakie plany żywieniowe cieszą się największą popularnością oraz czy ich zastosowanie jest w pełni bezpieczne dla ogólnego stanu samopoczucia.

• Dieta Dukana - doktor Dukan to specjalista, który po wielu latach badań prowadzonych nad nadwagą oraz otyłością doszedł do wniosku, że sprawnym sposobem na redukcję masy ciała może być białko.

Jego dieta w takim razie opiera się w głównej mierze na wzmożonej ilości spożywanego każdego dnia nabiału. Rezultaty, zdaniem fachowców i osób stosujących, są de facto imponujące. Tu niemniej jednak dużo do życzenia w tym zakresie pozostawiają efekty uboczne, do jakich kwalifikuje się chociażby dysfunkcja nerek. • Dieta 1500 kcal - optymalna, jeżeli gra toczy się o bezpieczeństwo, dieta polegająca na dostarczaniu do organizmu ludzkiego znacznie mniejszej ilości energii, aniżeli wynosi dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka. Istnieją także inne formy w obrębie tego planu żywieniowego. Mowa tutaj pomiędzy innymi o diecie 1200 i 1000 kcal. W obydwu wypadkach jest to jednakże głodówka, która niczym nie przypomina zdrowego odchudzania.

Przy diecie 1500 kcal nie pojawiają się żadne poważne efekty uboczne, jakie mogłyby grozić życiu a jako dodatek osoby wykorzystujące uzyskają pełne nasycenie! Co to świadczy? Przy tym programie żywieniowym nie odczuwa się głodu.

Istnieje jeszcze dużo innych typów diet, niemniej jednak to te dwie powyższe cieszą się największą popularnością zarówno wśród ludzi stosujących, jak oraz wśród ekspertów..