Obecnie możemy mówić w Polsce o początkującej tendencji na prawidłowy tryb prowadzenia się. W parkach, dróżkach i na wałach nadrzecznych możemy zaobserwować rosnącą liczbę osób joggujących. Zwiększa się ilość sklepów sprzedających towary dla osób chcących zainwestować w zdrowe odżywianie. zdrowe odżywianie i zrzucanie wagi to kwestie, o których coraz częściej się rozmawia, i do których realizacji dąży coraz większa liczba osób. Rośnie grono osób uprawiających czynnie sport a siłownie, baseny i kluby fitness przechodzą okres osaczenia. Żeby wyzbyć się wagi i polepszenia własnego wyglądu oprócz ćwiczeń na siłowni, często sięgamy także po różnego rodzaju środki wspomagające pozbywanie się brzucha. Prawidłowy tryb życia polegający na rozsądnym jedzeniu i aktywności sportowej to nie jedyne oznaki wyżej wymienionego nurtu. Oprócz obleganych siłowni, i zieleńców, również markety z odzieżą sportową notują rekordowe utargi. Kupowane są {różnorakiego|wszelkiego{ sortu buty, odzież, czy gadżety przydatne do trenowania wybranego przez nas rodzaju sportu. Z półek nikną krokomierze, bidony i odzież termoaktywna. Miliony ściągnięć zanotowała popularna aplikacja na telefon komórkowy o nazwie Endommondo. Należy powiedzieć również o wzrastającym wzięciu na usługi trenerów personalnych, którzy pomagają w ułożeniu odpowiedniej diety i planu treningowego indywidualnie przypisanych do wymagań każdego z osobna.

Nieprzypadkowo wielką karierę w obecnych czasach zrobiły znane z sieci Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska, które dzielą się z innymi ludźmi swoimi metodami ćwiczeniowymi i przepisami na prawidłowe odżywianie.

Trafiły one na okres, w którym można zauważyć rosnące zainteresowanie ludzi swoim wyglądem i tym co spożywają. Jest to mechanizm widoczny od kilku lat i wzrastający z roku na rok. Dzięki temu w przyszłości obywatele naszego państwa powinni mniej narzekać na stan organizmu. Jeżeli ten trend się utrzyma to za kilka lat możemy należeć do jednych z najzdrowszych narodów na świecie..