Pojawienie się na świecie małego dziecka zwykle powoduje ogromne zmiany w codzienności jego rodziców. Swobodne dotychczas spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do kina, spotkania ze znajomymi czy wieczorne imprezy szybko stają pod znakiem zapytania. Minie sporo czasu nim za tym zatęsknisz. Znacznie wcześniej zaczniesz zastanawiać się, jak może mijać twój dzień, aby nie zwariować. Powszechnie znana zasada mówi: śpij, gdy niemowlę śpi. Wiele kobiet ironicznie dodaje do niej: gotuj kiedy niemowlę gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie należy jednak bagatelizować tego porzekadła.

W pierwszych dniach po narodzinach dziecka to właśnie maluch powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu. Nie martw się niezmytymi naczyniami w zlewie czy nieumytą podłogą w korytarzu. Wszystkie codzienne porządki mogą zostać odłożone na później.

Maleństwo jest teraz najważniejsze.
Pogódź się z faktem, że noworodek będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą.

Musisz zapewnić mu poczucie bliskości.

Nie zdziw się, jeśli maluch będzie cały czas domagał się jedzenia. W pierwszych dniach na świecie noworodek nie ma jeszcze uregulowanych przerw między codziennymi posiłkami. Może więc okazać się, że raz przerwa wyniesie kilka godzin, a później maleństwo będzie wołało jeść co kilka minut. Najważniejszą zasadą, która powinna rządzić życiem młodej matki jest nieplanowanie dnia. Przy nieustalonym rytmie dobowym małego dziecka każdy plan może być niepotrzebny. Jeśli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich wykonać. Jeśli znajdziesz trochę czasu, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w czasie snu dziecka. Wtedy ucieszysz się z wykonanego zadania, zamiast bez sensu się denerwować. Nie denerwuj się, kiedy na początku opiekowanie się o maleństwo będzie cię przerastać. Wiedza przychodzi z czasem..
Gorąco polecam portal: ultrasonografy ceny