Stan błogosławiony zwykle ma związek z zyskaniem kilku dodatkowych kilogramów.

Nie można jednak ukryć, że większość matek wolałoby tego uniknąć. Czy istnieją sposoby, by szybko wrócić do swojej sylwetki po ciąży? Poznaj najprostsze z nich.
O odpowiednią sylwetkę warto zatroszczyć się już w trakcie ciąży. Bez wątpienia nie jest to odpowiedni czas, żeby męczyć się drakońską dietą. Ciało kobiety w ciąży zużywa trochę więcej pożywienia niż zazwyczaj. Ograniczenie wysoko przetworzonego jedzenia oraz słodkości może jednak zmniejszyć wagę po ciąży. Plusem może być także umiarkowana aktywność fizyczna w ciąży, dopasowana do błogosławionego stanu. Pamiętaj jednak, żeby aktywność w ciąży zawsze skonsultować z ginekologiem. To położnik może zdecydować, czy nie istnieją przeciwwskazania do aktywności. Największym sprzymierzeńcem kobiety w walce o wymarzoną sylwetkę są codzienne przechadzki z wózkiem.

Przyniosą one profity tak samo mamie, jak maleństwu.

Obydwoje potrzebujecie czasu na świeżym powietrzu.

Zamiast chodzić wolnym krokiem, wybierz raczej szybszy marsz. Kilogramy po ciąży zaczną znikać w mgnieniu oka, w czasie wykonywania tego codziennego obowiązku. Gdy minie okres połogu, a lekarz nie będzie widział żadnych problemów, można zdecydować się na inne ćwiczenia gimnastyczne. Młode matki chętnie chodzą na zumbę czy aerobik. Dodatkowo to doskonała okazja, aby zrelaksować się. Nie przejmuj się jednak, jeżeli podobne zajęcia nie są organizowane w twojej okolicy. Równie dobrze możesz ćwiczyć we własnym mieszkaniu.

Krótkie, ale wymagające treningi, na przykład crossfit, pozwalają efektywnie odzyskać dawną sylwetkę.

Co więcej, nie zajmują dużo czasu, którego przecież brakuje kobietom po porodzie..


Kliknij, aby przejść na następną stronę www: szukam drzwi wejściowe kielce

<< Poprzedni
Następny >>