Nawet zdrowy człowiek może pozbywać się w przeciągu doby 100 - 200 włosów. Jeśli jednak ilość przewyższa standard trzeba zastanowić się, jaka może być tego przyczyna. Powodów bywa sporo. Zaczynając od braku w organizmie substancji odżywczych i witamin, złą pielęgnację i niedopuszczalne obciążanie włosów, po poważne schorzenia wymagające specjalistycznych badań. Lekarz powinien wykryć problem i dobrać efektywne terapie. Przy okresowych dysfunkcjach z utratą włosów mogą okazać się skuteczne także dawne, stosowane od lat sposoby przywracające włosom piękno. Głównie należy wyrównać poziom żelaza i selenu. Odpowiednia dieta i artykuły spożywcze spożywane każdego dnia mogą nie być wystarczające.

Trzeba posiłkować się będącymi w sprzedaży suplementami mobilizującymi cebulki włosów (z wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy, rzepy czy produkty z witaminą H).Od wieków działa maska z żółtka i nafty, zapobiegająca wypadaniu włosów.

Oczywiście należy unikać nadmiernego suszenia, wygładzania i farbowania włosów.

Potrzebne jest też ich odpowiednie nawilżanie.

Wiele osób korzysta z dostępnych w drogeriach kapsułek, roztworów przeciw łysieniu. Popularna staje się mezoterapia skóry głowy, stymulująca rozwój i porost włosów i utrzymująca skórę głowy w idealnym stanie. Trzeba zaznaczyć, że owe sposoby mogą okazać się skuteczne w odniesieniu do mniej poważnych problemów.

Jeśli problem nie znika trzeba skonsultować go ze specjalistą, przeprowadzić podstawowe badania krwi. Właściwa diagnoza umożliwi dobrać idealną terapię. Trzeba pamiętać także o profilaktyce.

Wówczas możliwe będzie osiągnięcie celu i zapobieganie nawrotom kłopotów..
Zobacz:
Pragniesz mieć niezawodne auto? Wybierz profesjonalną stację diagnostyczną!
Stroje siatkarskie metto
W jaki sposób ochronić swoje włosy przed wypadaniem - poznaj rozwiązania
Wymarzone wakacje 2014