Odkąd Polska została członkiem UE, tanie linie lotnicze zaczęły oferować coraz to kolejne loty z naszego państwa. Dzięki temu obecnie możemy podróżować na terenie Europy znacznie wygodniej, szybciej, oraz taniej.

W sezonie wakacyjnym młodzi turyści chętnie wykupują wycieczki do popularnych kurortów, jednak nie każdy z nas może sobie wywalczyć dłuższy urlop w miejscu zatrudnienia.

Dla tych osób idealną opcją będzie city break. Taki rodzaj podróżowania cieszy się w Polsce znacznie większą popularnością, szczególnie wśród młodszych osób. City break opiera się na niedługich, przeważnie weekendowych wyprawach do popularnych, europejskich metropolii. Z pomocą niedrogich linii samolotowych tego rodzaju turystyka nie wymaga większego nakładu środków, jedynie właściwego planowania.

Gdyż ceny biletów lotniczych są bardzo zróżnicowane, większość przewoźników zwiększa je wraz z upływem czasu.

Ogromną popularnością cieszą się wycieczki do Paryża, Barcelony, Madrytu oraz Amsterdamu. Lecz nie tylko cena przelotu jest ważna, w mieście przeznaczenia musimy także znaleźć nocleg. Państwa mieszczące się w grupie Euro mogą być nieco zbyt drogie na możliwości Polaka, zatem powinniśmy oszczędzać na czym się da.

Dlatego jeżeli weekend chcesz spędzić na zwiedzaniu, powinien zadowolić cię hostel. Miejsce tego typu przeważnie mieści się niedaleko atrakcji turystycznych, jednak cena za nocleg nie powinna być wysoka. Można zarezerwować pokój wieloosobowy, wówczas nie tylko oszczędzimy sporą kwotę, ale także będziemy mieli okazję spotkać turystów z całego globu Turystyka w stylu city break to najlepszy sposób na zwiedzanie ciekawych miejsc nie tracąc dni urlopowych. Jeśli chcesz odwiedzić którąś z popularnych metropolii, powinieneś zacząć rezerwować na loty z dłuższym wyprzedzeniem. Z kolei najtańszy nocleg znajdziesz w hostelu..